A+ R A-

Erciyesspor'un Fedakarlıkları

Erciyesspor'un Fedakarlıkları

2003-2004 SEZONUNDA SÜPER LİG'E ÇIKMAYI BAŞARAN ERCİYESSPOR, BÜYÜK BİR FEDAKARLIK GÖSTEREREK BU HAKKINI KAYSERİSPOR'A DEVRETTİ

2003-2004 sezonunda ikinci ligde şampiyon olan Kayseri Erciyesspor, Süper Lig'e çıkmıştı. Ancak kulüp, genel kurulda Süper Lig hakkını isim değiştirerek Kayserispor'a verdi. İkinci ligdeki Kayserispor'un ismi de Kayseri Erciyesspor olarak değiştirildi. 

2004-2005 sezonunda Erciyesspor 2. Lig'de tekrar şampiyon oldu ve ikinci kez Süper Lig'e çıkma başarısını gösterdi. 2006-2007 sezonunda takım küme düştü. O tarihten beri ikinci ligde mücadele eden Mavi-siyahlı takım, buradaki başarısıyla üçüncü kez Süper Lig'e çıkmış oldu. 

PTT 1. Ligi'nde mutlu sona ulaşan takımlardan birisi Kayseri Erciyesspor oldu. Erciyesspor'un Süper Lig'e yükselmesinden sonra Kayseri, Anadolu şehirleri arasında Süper Lig'de iki takımı bulunan nadir kentlerden biri olma özelliğini 8 yıl sonra yeniden tekrarladı. Bu başarı ile Kayseri Erciyesspor Kulübü tarihine ilginç bir not kayıt edildi. Kulüp tarihinde takım bir kez düştüğü Süper Lig'e üçüncü kez yükselmiş oldu. 

Fedakar Erciyesspor

 

PARANIZ YOKSA ONURUNUZ VAR

Kayseri Erciyesspor Diyarbakır’a otobüsle gitti otobüste uyudu, otobüste dinlenmeye çalıştı. Kalabilecekleri bir yer yoktu. Maça o yorgunlukla çıkıp 10 gol yediler. Maçın biter bitmez Diyarbakır taraftarı tribüne çağırdığı Kayseri Erciyessporlu futbolculara "paranız yoksa onurunuz var" dedi. Bu sonucun ardından Kayseri Erciyesspor Amatör Kümeye düşmüştür.

Erciyesspor Amatör Lige Düştü